Zpět
6 min čtení

Koronatimes — Pomáhají všichni, i Sofee

Sofee%20v%20ledniciSofee%20v%20lednici
Ahoj, tady opět Sofee, výběrová káva v lahvičce a taky v karanténě. Teda skoro! Protože kromě toho, že mě najdete na rohlíku, v Esce, na eshopu Naše maso a u idrinks.cz, se snažím taky pomáhat. To abychom všichni tuhle zapeklitou situaci brzo vyřešili a zase se sešli někde na festivalu, nebo jiné akci.
Od
Sofee
| 7. 4. 2020

Kromě toho, že jsem už začala přemýšlet i o tom, že si koupím šicí stroj a naučím se taky vyrábět roušky (zdá se totiž, že už je to dneska tak trochu cool), si připadám jako v pořadu Peče celá země (hlavně teda chleba), Cvičí celá země (ideálně jógu) a Podcastuje celá země (nejlépe o tom, jak být doma efektivní a nezbláznit se z toho).

Pomoc všude, kam se podíváš


Taky vám přijde, že to v poslední době všude okolo vypadá jako v té písničce — ten umí to, a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc?

Všechny ty nápady, iniciativy a projekty, které vznikají, aby pomáhali tam, kde je to nejvíc potřeba, jsou hrozně super!

Nejlepší je, vzít to, co umíte a vymyslet, jak to využít i v současné situaci. To tu pak máme IT firmy, které se rozhodly vybudovat platformu pro spojení dobrovolníků s potřebnými a zmákly to za pár dní 💪.

Taky firmu na 3D tisk, která vymyslela speciální ochranné pomůcky pro zdravotníky, přeorientovala celou svou výrobu a poskytla specifikace výrobku i jiným. Teď snad nenajdete 3D tiskárnu, která by u nás tiskla něco jiného. A snad už všechny nemocnice jsou teď zásobené ochrannými štíty.

Rychlost, s jakou jsou teď lidé schopni přejít od nápadu k realizaci zaslouží určitě hodně obdivu.

Ochranné štíty pro zdravotníky od Prusa3d.cz


Jak pomáhá Sofee?


Takže, abych byla ještě víc cool, rozhodla jsem se, že taky přiložím ruku k dílu!

Jeden z projektů, který stojí za pozornost je i Energie Lékařům 🚑. Protože jsou to právě lékaři a všechen zdravotnický personál, kteří si tu “karanténní pohodu” na gauči u Netflixu úplně neužívají.

Energie Lékařům
spojuje dvě věci — lokální dodavatele a jejich nutričně a energeticky bohaté výrobky s pracovníky zdravotnických zařízení. A jsem moc ráda, že v nejbližších dnech doktoři ve svém balíčku najdou i pořádnou nakopávačku — lahvičku Sofee!

A teď pozor!
Do tohoto projektu se můžete zapojit úplně všichni — tím, že přispějete a koupíte libovolné množství těchto balíčků. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou — podpoříte lokální firmy, které na tomhle projektu nic nevydělávají, protože své produkty poskytují za nákupní cenu, a ulehčíte pracovníkům jejich náročné směny v nemocnicích. Tak neváhejte a připojte se taky! Nakupovat můžete tady 👉🏻 Energie Lékařům.


Sofee na Homolce


Nebojte, nemusela jsem se nechat testovat, ani nic podobného! To jen mí kámoši Cukrárna Myšák a Eska Karlín poslali doktorům a sestřičkám pořádnou snídani, kde jsem nemohla chybět!

Díky za jejich práci a přeju jim hodně energie 🍀!


Vaříš, vařím, vaříme… dezinfekci!


Já umím teda hlavně dobrou kávu, to ale neznamená, že se nemůžu zapojit i jinak.


Jak jste si mohli všimnou už na mých sociálech, spolu s Ambi a našim Martinem jsme udělali tři várky dezinfekce, kterou jsme pak rozvezli například Praze 3 a do domova důchodců Fénix.

Velký dík tady patří i všem lidem, kteří nám darovali spoustu lahví lihu
(protože všichni víme, že sehnat takové množství je dnes nemožné) 🙏🏻.

A jelikož ho už víc nemáme, můžeme aspoň zase začít s novou dávkou kávy!

Máte nějaké další nápady, jak bych mohla pomoci? Pokud ano, určitě se neváhejte ozvat na Facebooku Sofee and the gang, nebo na e-mail chci@sofee.cz


Tak se mějte a zase příště!

Vaše Sofee

Sofee
Editor of Sofee and the gang